cesta: Domů / Blog

Vydáno: 10. 02. 2018

RADY A TIPY PRO GRILOVÁNÍ VEPŘOVÉ KÝTY

Jedno z nejlepších kusů masa z celého prasete je jednoznačně kýta. Ale ne taková ta, kterou najdete vakuovanou v regále supermarketu, ale pořádný kus masa od řezníka. Pokud pořádáte zahradní party, rodinnou oslavu, firemní večírek nebo prostě jen milujete grilování, může být právě vepřová kýta perfektním pohoštěním pro vaše hosty. Na takovou akci budete potřebovat:

  • pořádný kus masa – při objednávání vepřové kýty nezapomeňte spočítat hosty, abyste nasytili opravdu všechny. Na jednoho hosta počítejte zhruba s půl kilem až kilem masa. 
  • libové maso – s tučným masem u většiny lidí neuspějete. Bůček si tak akorát vykoleduje nálepku „fuj tlustý“ a příště už k vám na party nikdo nepřijde. Takže je potřeba vybírat libové maso. Vepřová kýta je trefa do černého. A komu připadá sušší, může si maso prošpikovat.
  • nezapomenutelný první dojem – vepřová kýta na grilu je základ úspěchu. Kus otáčejícího se vepřového nad ohněm, vůně linoucí se až na konec ulice, kdo by odolal. Vaši hosti se nebudou moct dočkat, až ochutnají.

Grilování vepřové kýty

Dobře udělat na grilu desetikilovou kýtu už je pořádná výzva. Jak zajistit, aby maso uvnitř nebylo syrové a na povrchu spálené? Kouzlo je v postupném okrajování. Z grilování vepřové kýty se tak stane gurmánský zážitek.

Jak dlouho grilovat vepřovou kýtu?

Kýtu nejprve rožníme zabalenou v alobalu zhruba 2 hodiny (podle velikosti). Po odkrytí ji necháváme dál otáčet nad rozžhavenými uhlíky a postupně ji okrajujeme a servírujeme hostům. Jen takto kýtu zbytečně nevysušíme, propečeme ji postupně až ke kosti a naplníme spokojené žaludky našich hostů.

S potíráním marinádou doporučujeme přestat asi deset minut před odřezáváním, v opačném případě může marináda přebít chuť masa. Plátky by měly být zhruba centimetr silné, a ne větší než dlaň. Po ořezání pokračujte v opékání, opékejte pět minut a pak znovu maso potřete marinádou.

Jak naložit kýtu na gril?

Pokud se na to cítíte, můžete si vepřovou kýtu naložit i doma. Aby kýta nebyla suchá, potřebuje náročnější přípravu než třeba kuře. Potřebuje napíchat lákem, naložit do marinády a třeba i prošpikovat. Jedině tak bude perfektní od prvního zakrojení až ke kosti. Sázkou na jistotu je zakoupit už naloženou vepřovou kýtu, která má veškerou přípravu za sebou. Je třeba i připravená na jehle, zadrátovaná a zabalená do alobalu. Na vás už zbývá jen samotné grilování.

Vepřovou kýtu vám připravíme podle libosti. Nejsme v nakládání žádní amatéři, a tak se vám po kýtě z naší kuchyně budou sbíhat sliny ještě týden po party.

Cena vepřové kýty na gril je 130,-/kg.

Příprava grilu na grilování

Vepřovou kýtu není rozhodně dobré grilovat nad otevřeným ohněm. Dejte si na čas a počkejte na žhnoucí dřevěné uhlí. Maso na něm lépe propečete a bude mít i lepší chuť. Počítejte s tím, že kýtu můžete grilovat i kolem 4 hodin. Proto je dobré zásobit se pořádnou kupou dřeva. Gril zpravidla spolyká 15 až 25 kg dřeva na hodinu. Záleží, v jakém grilu budete maso rožnit.

Nemáte potřebný gril? Nevadí. Gril na kýtu si u nás můžete půjčit. V nabídce máme hned několik druhů různých velikostí. Do nejmenšího grilu G40 se vejde menší vepřová kýta do 18 kg, největší gril G60 pojme naráz až 400 kg masa. Budete-li mít zájem, zapůjčíme i pivní sety, party stany a výčepní techniku, zajistíme pivo, postaráme se o obsluhu.

Galerie

Další články: