cesta: Domů / Blog

Vydáno: 29. 06. 2018

Rady a tipy pro grilování divočáka

Ačkoli je zvěřina méně oblíbeným druhem masa, správně ugrilovaný divočák je doslova pochoutkou, na kterou nenarazíte každý den. Maso z divočáka je výrazné, obsahuje hodně bílkovin i minerálních látek. Je méně tučné a lépe stravitelné než maso z prasete, a proto si ho vychutnají i dietáři. Připravit divočáka na grilu můžete na zahradní slavnosti, myslivecké bály nebo zvěřinové hody.

Čemu věnovat pozornost při výběru divočáka na gril?

  • Vybírejte maso, které prošlo veterinární kontrolou a je řádně označeno, jinak si koledujete o pořádný průšvih.
  • Rozpočítejte si, kolik masa budete potřebovat. Pro jednoho strávníka vám bude stačit 1 kg masa. Na gril se hodí jak menší divočák s váhou okolo 20 kg tak i pořádný macek s váhou 80 kg.

Pokud byste měli zájem, můžete si divočáka na gril zakoupit u nás. Maso prochází předem důkladnou veterinární kontrolou, a tak si můžete být jistí, že se vám na gril dostane jen zdravé maso té nejvyšší kvality.

Jak připravit divočáka na gril

  • Zvěřina podléhá jiným pravidlům než maso z velkochovu a s tím je třeba počítat. Divočáka je třeba nechat před grilováním řádně odležet, a to zabere několik dní.
  • Pokud budete maso marinovat, není třeba ho předem solit. A jak naložit divočáka na gril? Nejlépe si bude rozumět s kořením jako je jalovec, tymián nebo divoké koření. Pokud si chcete ušetřit čas, nechte si divočáka na gril naložit. Odpadnou vám starosti a budete mít jistotu, že maso bude správně ochucené.

Pokud byste měli zájem, rádi vám divočáka naložíme a připravíme na gril.

Jaký gril na divočáka?

  • Pokud si chcete grilovat sami, připravte si gril podle velikosti čuníka. Pro menšího divočáka postačí gril na 20 kg masa, u středního prasete sáhněte po grilu na 50 kg masa a u opravdu velkého divočáka budete potřebovat gril na 100 kg masa.

Pokud nemáte vlastní gril, rádi vám jej zapůjčíme.

Jak na grilování divočáka

  • Aby se naložený divočák griloval rovnoměrně, je třeba ho napíchnout na tyč a zabalit do alobalu. Poté počítejte s 2–4 hodinami pečení (podle hmotnosti), kdy se musí maso rovnoměrně otáčet nad grilem, aby se docílilo propečení všech částí. Po základním propečení sundejte alobal a maso nechte ještě přibližně hodinu dopéct. V průběhu ho potírejte marinádou.
  • Když je divočák správně ugrilovaný, nezbývá, než maso okrajovat v plátcích silných 0,5 – 1 cm. K podtržení chuti masa se skvěle hodí křen, hořčice, čerstvý chleba a pořádně vychlazené pivo, které vám můžeme také zajistit.

Co dalšího budete potřebovat?

Galerie

Grilování divočáka Grilování kýty z divočáka

Další články: