cesta: Domů / Blog

Vydáno: 31. 07. 2018

Pět školáckých chyb při grilování – Poradíme, jak se jim vyhnout

V grilování patříme ke světové špičce. Více než 10x ročně griluje každý čtvrtý Čech. I přesto je špatná příprava masa jednou z pěti školáckých chyb, které při grilování opakovaně děláme. Jaké chyby to jsou a jak se jim vyhnout?

Grilovací nešvary v pěti bodech

1.     školácká chyba – špatné čištění grilu

Často se na čistotu grilu zapomíná. Na roštu zůstávají nečistoty z minulého grilování, na kterých si mezitím pochutnal hmyz, a tak není příliš hygienické plácnout na minimálně týden staré zbytky šťávy z vepřového, kuřecí a zeleninu. Dbejte na čistotu. Odrazí se i v chuti masa.

Party-pohotovost radí: Stačí vzít do ruky hadr, špachtli a v případě velkého znečištění i čisticí prostředek na grily. Před každým použitím je potřeba rošt grilu vypálit. Dokud se z něho kouří, je špinavý. Jakmile se z něho kouřit přestane, je vypalování dokončené. Po vypalování je třeba rošt očistit drsným kartáčem.

TIP Party-pohotovosti: Nemáte na čem grilovat nebo je pro vaši oslavu váš gril příliš malý? Uspořádejte party s námi. Půjčíme vám gril na kuře, na hovězí i vepřovou kýtu, gril na sele i na téměř půltunového býčka. Všechny grily jsou jako ze škatulky, a tak se s jejich čištěním nemusíte zdržovat.

2.     školácká chyba – málo masa a špatný druh

Plánujete malou oslavu pro 20–25 lidí? Nebo dokonce svatbu či obecní veselku pro 300–500 lidí? Ať tak nebo tak, v každém případě musíte počítat, kolik masa byste si měli připravit. U drůbeže a kýty počítejte s půl kilem masa na osobu, u selete vám pro 25 lidí stačí 20kg vykuchané sele. Pro několik stovek lidí se hodí tele nebo mladý býček. Pozor na hovězí maso – špatně zvolený druh bude chutnat jako podrážka.

Party-pohotovost radí: Pokud nebude hovězí maso dobře vyzrálé, bude tuhé. Vepřové maso zrát nenechávejte, zkazilo by se. Drůbež zakoupená v supermarketu většinou pouští vodu, a tak se vám často nepodaří udržet ji šťavnatou a chutnou.

TIP Party-pohotovosti: Rádi vám poradíme, jaké maso se pro vaši oslavu perfektně hodí. Stačí nám dát vědět, kolik lidí budete hostit a co vám chutná. V naší nabídce najdete osvědčené druhy masa, které pro vás vybíráme u českých chovatelů. Připravíme pro vás hovězí, vepřovou i kýtu z divočáka, kuřata, krůty a krocany, ale i divočáka, sele nebo telátko.

3.     školácká chyba – příliš koření

Maso samo o sobě má skvělou chuť. Šťavnatá kýta, vypečená kůže selete, kůrčička na kuřátku… Tyhle skvělé chutě jsme schopni během pár vteřin dokonale zabít směsí soli, česneku, pepře, papriky, chili, piva, kečupu, cukru, citrónu, octa, bazalky, kapari, worchestru… prostě ho „vylepšit“ co nejvíc to jde. Narvat ho chutí. Napěchovat ho kořením. Nabušit ho k prasknutí výtečnými ingrediencemi. Ale znáte to… méně je někdy více a u masa to platí dvojnásob.

Party-pohotovost radí: Nechte vyniknout chuť masa. Jeho charakter a vůni. Marinování některých druhů masa je nutné. Třeba u selete a telete se bez naložení neobejdete. Maso bude pak mnohem křehčí. Ale všeho s mírou. Maso dopředu příliš nesolte. Sůl z něj vytáhne vodu a maso tím zbytečně vysušíte.

TIP Party-pohotovosti: Chcete se vytáhnout skvělou chutí masa bez obav, že kořenění přepísknete? Nechte to na nás. Podle přání vám maso naložíme a přidáme vám k němu i marinádu na potírání. Pokud budete chtít, naložené maso na gril vám připravíme i na tyč, zadrátujeme a zabalíme do alobalu. 

RADY A TIPY PRO GRILOVÁNÍ:

Rady a tipy pro grilování selete

Rady a tipy pro grilování vepřové kýty

Rady a tipy pro grilování divočáka

4.     školácká chyba – spěch

Vytáhnout gril, rozžhavit a hele, už to chytlo, tak se jde grilovat. Honem honem, abyste už mohli dávat maso na gril a šup, aby bylo na talíři. Vy jste natěšení, hosté se těší, tak na co čekat. Ale kdepak, takhle se negriluje. To už si raději maso opečte doma na pánvi.

Party-pohotovost radí: K tomu, abyste si pochutnali na dobře ugrilovaném masíčku potřebujete především správně rozpálený gril, a to chce čas. Stejně tak nespěchejte se servírováním. Připravte si vedle grilu dřevěné prkénko, na kterém necháte ogrilované dobroty několik minut odpočinout. Tím se v nich rozprostře šťáva a maso tak získá ještě lepší chuť a šťavnatost.

TIP Party-pohotovosti: Jestli si nechcete dělat těžkou hlavu s tím, že budete skákat kolem grilu a zbytečně spěchat, přenechte tuto starost na nás. Rádi pro vás zajistíme obsluhu grilu, která ví, kdy je gril správně rozpálený i jak správně maso ogrilovat.

5.     školácká chyba – není kam si sednout

Jestli pořádáte grilovačku, kam jste pozvali víc lidí, myslete na to, že si musí všichni někam sednout, aby si mohli jídlo vychutnat. Dobrá, na zahradě si třeba vystačíte s trávníkem, na který rozprostřete deky, ale tím uspějete maximálně u těch, co jsou na podobné situace zvyklí. Pro ty ostatní musíte mít dostatečný počet židlí i dost velké stoly. A nezapomeňte se připravit na to, že i když to vypadá na slunečný den, neočekávaná bouřka může vše dokonale zkazit.

Party-pohotovost radí: Praktičtější než jednotlivé stoly a židle jsou pořádné party stoly s lavicemi v podobě pivních setů, ke kterým se vejde víc lidí. Pro někoho může být příjemnější dát si kus grilovaného masa a k tomu pivo na stojáka. Pro tento případ se nebojte nainstalovat několik vysokých barových stolků. A když se náhodou stane, že vás překvapí déšť nebo naopak nesnesitelný sluneční žár, mějte postavené party stany, pod které své hosty schováte.

TIP Party-pohotovosti: kompletní vybavení na party si můžete zapůjčit i u nás. Nebudete tak muset přemýšlet, kde sehnat jednotlivé posezení, slunečníky nebo party stany. U nás máme vše pohromadě a počítáme i s tím, že vám vše přivezeme na místo konání akce. Co víc si přát? Snad jen dokonalou zábavu, spokojené hosty a příjemnou atmosféru.

Tým Party-pohotovosti je pro vás k dispozici 365 dní v roce

Plánujete rodinnou oslavu nebo setkání? Svěřte svou party do našich rukou. Party-pohotovost je vám k dispozici 7 dní v týdnu 365 dní v roce v centru Prahy.

Máte malé auto a potřebujete velký gril? Můžete si od nás půjčit přívěs, nebo nechat dopravu na nás. Po dohodě vám gril přivezeme a po skončení oslavy si ho zase odvezeme.

Ani s pitím vás nenecháme na holičkách. Ke grilu a masu vám můžeme přibalit i pivo a pípu, ať to všechno hezky klouže do krku.

Starosti nechte na nás a užijte si oslavu s rodinou a přáteli.

Galerie