cesta: Domů / Blog

Vydáno: 26. 01. 2018

PÁRTY VYBAVENÍ NA FIREMNÍ VEČÍREK - STANY I SUDY

Možnost seznámit se lépe s kolegy, utužit pracovní vztahy, zvýšit motivaci v týmu… firemní večírky jsou podle personalistů investicí, která se firmě v budoucnu mnohonásobně vrátí. Zároveň jsou ale často noční můrou pro ty, kteří dostanou organizaci firemního večírku na starost. Ale proto jsme tu my - abychom vám poradili, jak uspořádat neformální firemní večírek.

ORGANIZACE FIREMNÍHO VEČÍRKU OD ZAČÁTKU

Věděli jste, že na firemní večírky chodí podle průzkumů rádo jen 16 procent zaměstnanců? A další třetina hledá způsoby, jak se účasti na večírku vyhnout. Proto si na začátku realisticky odpovězte na otázku, kolik hostů dorazí. Promyslete také to, jaký je u vás ve firmě poměr mužů a žen a zda na večírek pozvete i své obchodní partnery.

Odpověď na tyto otázky vám pomůže rozhodnout, jaký bude charakter párty - zda formálnější, nebo naopak uvolněný.

JAKÉ ZAJISTIT VYBAVENÍ NA FIREMNÍ VEČÍREK?

Rozhodli jste se pro méně formální variantu a venkovní posezení? Rezervujte si u nás s dostatečným předstihem praktické párty stany (3 x 6 metrů), které je možné spojit. Sezení uvnitř mohou reprezentovat klasické pivní sety, formálnější variantou jsou barové stolky. Pronajmout si můžete i slunečníky.

PRONAJMĚTE GRIL A NALOŽTE MASO

Průměrná investice do cateringu se podle průzkumů pohybuje mezi 350 až 1000 Kč na osobu. Stále populárnější variantou občerstvení bývá grilování selete. Nemáte ve firmě nikoho, kdo se v grilování vyzná? Nevadí, postaráme se nejen o pronájem grilu, ale i o naložení masa - koupit ho u nás můžete už připravené.

Grilované sele pak můžete doplnit grilovanými klobásami a klasickými steaky. My doporučujeme i chuťovky k pivu a vínu v podobě nakládaných sýrů nebo utopenců.

Zajistíme pro vás i jednorázové nádobí - papírové tácky i plastové kelímky na pivo a plastové panáky na tvrdý alkohol.

NA FIREMNÍ VEČÍREK ZVOLTE SUD S PIVEM

Firemní večírek není srazem abstinentů. Víme, že nejčastějším nápojem je pivo, které tvoří zhruba 50 procent vypitého pití. Následuje s 25 procenty víno, jehož “spotřeba” narůstá s počtem žen ve firmě. Tvrdý alkohol je v celkové spotřebě zastoupený 10 procenty. Nealko nápoje pak tvoří asi 15 procent.

Ideálním řešením pro firemní večírek jsou pivní sudy a klasické výčepní zařízení. Pivo je skvělé a vy se nemusíte starat o odpad v podobě lahví nebo plechovek.

NEZAPOMEŇTE FIREMNÍ VEČÍREK VČAS OZNÁMIT

Pro firemní párty není důležitá jen včasná organizace (doporučujeme vše objednat minimálně 3 týdny dopředu), ale i včasné oznámení jejího konání. Čím později večírek ohlásíte, tím méně lidí vám na něj dorazí.

Galerie

Další články: