cesta: Domů / Blog

Vydáno: 11. 02. 2018

JAKÉ MASO VYBRAT NA RŮZNÉ TYPY PARTY A OSLAV?

„Tak snad to bude stačit,“ ozývá se od pultů s masem z řeznictví a supermarketů. Každý, kdo plánuje oslavu nebo party s grilováním, ví, že nedostatek masa nebo špatně zvolený druh by mohl celou akci pokazit. Proto vám poradíme, jaké maso na gril vybrat a kolik ho nakoupit na různé typy party a oslav.

Kuře, krůta a krocan na gril

Drůbež je oblíbenou pochoutkou dětí i dospělých. Kuřecí maso na gril je libové a peče se poměrně rychle, proto s jeho přípravou nemusíte začínat několik hodin před akcí. Stačí, když ho začnete rožnit s příchodem hostů. U větších druhů drůbeže, jako jsou krůta a krocan, je vzhledem k jejich velikosti grilování delší, ale rozhodně se vyplatí na ně počkat. Krůta a krocan v sobě ukrývají totiž 9 druhů mas, které uspokojí mlsné jazýčky všech vašich hostů. Drůbeží maso se hodí na všechny typy party a oslav.

Jak dlouho se griluje drůbež?

Celková doba přípravy kuřete je kolem 1 hodiny. Doba rožnění krůty a krocana se protáhne zhruba na 3 hodiny.

Kolik drůbežího masa nakoupit?

Půl kila drůbežího masa na osobu bude určitě stačit. Při nákupu si do ruky vezměte kalkulačku, protože u drůbežího je potřeba počítat.

Příklad: Takový 16kg krocan v sobě ukrývá zhruba 4 kg kostí a přibližně 30 % jeho hmotnosti se vypeče při grilování. Takže z 16kg krocana vám zbyde zhruba 8,5 kg masa pro hosty.  A 8,5 děleno půl kila masa na každého znamená, že z 16kg krocana nakrmíte 17 hostů.

Hovězí a vepřová kýta na gril

Hovězí a vepřová kýta patří mezi libová masa. Proto, pokud zvolíte kýtu na gril, určitě neuděláte chybu. Pokud byste grilovali kýtu jen tak nad ohněm, lehce se vám může vysušit. Proto je potřeba ji před grilováním pořádně namarinovat a zabalit do alobalu. Vepřová a hovězí kýta se hodí jak na malé oslavy, tak na větší party a akce. Perfektní je v kombinaci s drůbežím.

Jak dlouho se griluje kýta?

Hovězí nebo vepřová kýta se griluje zhruba 3 hodiny a její grilování zvládnou i naprostí začátečníci.

Kolik kýty na gril nakoupit?

Stejně, jako u drůbežího, půl kila masa na osobu bude stačit. U kýty je počítání mnohem jednodušší, protože si můžete koupit i kýtu bez kosti. Ale i u kýty s kostí je výtěžnost vysoká – hodně masa, málo kostí. Procento podílu kosti z celkové váhy je orientačně okolo 13%. Počítejte také s rozdílnou váhou masa před a po grilování.

Sele na gril

Pořádáte svatbu, obecní oslavu nebo jakoukoliv další větší akci? Sáhněte po selátku. Sele na gril je perfektní maso na jakoukoliv party. Najdete na něm jak libové kousky, tak prorostlé a šťavnaté maso pro gurmány. Doporučujeme objednat rovnou sele naložené, pokud nechcete mít několik dní obsazenou vanu 20kg čuníkem. Rozhodně vám tato volba ušetří nejen místo, ale také čas.

Jak dlouho se griluje sele?

20-30kg prasátko se griluje zhruba 3 hodiny. Počítejte s rozděláním ohně ještě minimálně hodinu před začátkem grilování.

TIP: Na grilování selátka je potřeba znát pár základních pravidel. Zhruba po 2 hodinách sundejte z čuníka alobal a opékejte kůži. Jakmile bude kůže vybarvená tak akorát do zlatova, ořežte ji a podávejte hostům. Selátko nechte dát otáčet na grilu a postupně okrajujte a servírujte hostům. Další rady a tipy, jak grilovat sele, naleznete zde.

Jak velké sele na gril koupit?

Čuníka objednávejte podle počtu hostů. Vykuchané 25kg sele bez problému nakrmí 20 lidí. Vybereme vám přesně tak velké selátko, které odpovídá počtu jedlíků na vaší oslavě nebo party. Obvykle se počítá 1 kg vykuchaného syrového selete na 1 osobu.

Tele na gril

Otáčející se tele na grilu potkáte nejčastěji na velkých oslavách, festivalech a svatbách. Na takhle velký kus masa se vyplatí půjčit si gril, objednat obsluhu grilu a nechat si maso naložit a přivézt, protože je nutné ho začít připravovat několik hodin před plánovanou party.

Jak dlouho se griluje tele?

7 hodin grilování by telátku mělo stačit. Proto je potřeba začít grilovat opravdu včas, aby vaši hosté nebyli hladoví.

Jak velké tele koupit?

Opět platí známé pravidlo s půl kilem masa na osobu. Telata se pohybují okolo 300 kg váhy, a proto nemusíte mít obavy, že by se 500 lidí na obrovské svatbě nebo vesnické veselce nenajedlo.

S čím vám pomůžeme?

Starosti s masem, grilem i obsluhou nechte na nás. Na grilování jsme profíci, a tak vám vybereme to nejlepší maso z místních chovů, to naložíme do skvělé domácí marinády s tajnými přísadami nebo tak, jak si budete sami přát, maso připravíme na jehlu, zabalíme do alobalu a podle domluvy ho připravíme k vyzvednutí v centru Prahy nebo vám ho dovezeme až na místo konání akce. Samozřejmostí je půjčení grilu a v případě grilování velkého kusu masa vám zařídíme i jeho obsluhu. Chybí vám posezení nebo nádobí? Máme pro vás připravené vše, co by se vám mohlo na party hodit – maso, grily, pivo, výčepní zařízení, pivní sety a barové stolky, party stany a slunečníky, jednorázové nádobí a další doplňky.

Jaké maso máte nejradši a kolik kilo ho objednáme? Dejte nám vědět, na kdy ho máme připravit.

 

Galerie

Další články: