cesta: Domů / Blog

Vydáno: 25. 01. 2018

JAKÉ JÍDLO, PITÍ A VYBAVENÍ NA SVATBU?

Svatební obřad není jen o bílých šatech, prstýncích a házení kytice. Tahle velká životní událost je obvykle spojená i s následnou oslavou, na které se sejde příbuzenstvo, přátelé a známí. Můžete ji uspořádat v klasické restauraci, nicméně méně formální a více oblíbené jsou v poslední době svatební oslavy, jež si novomanželé zorganizují sami, nebo s pomocí blízkých.

SVATBA - ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ PODLE POČTU HOSTŮ

Spočítejte si počet hostů a jejich poměr. Na svatbě obvykle bývá 40 procent mužů, stejný počet žen, zbytek osazenstva tvoří děti. Ujasněte si, kde se bude oslava konat. A dejte si dostatečnou časovou rezervu pro organizaci i rezervaci.

KDE BUDOU HOSTÉ SEDĚT?

Chystáte venkovní party? U nás si můžete rezervovat nejen slunečníky, ale i velké party stany (3 x 6 metrů), které je možno spojit. I když bude oslava uvnitř, nezapomeňte na dostatečný počet barových stolků, případně „obyčejnějších“ pivních setů, jež tvoří stůl a dvě lavice. I ty vám půjčíme.

NA SVATBU ZAJISTĚTE GRIL A SELE

Běžnou součástí svatebních oslav bývá grilované selete, oblíbené jsou i steaky, případně klobásy. Pamatujte na to, že příprava selete je náročnější na čas. Je potřeba nejen naložit maso, ale i pronajmout gril. I tady vám podáváme pomocnou ruku – poradíme vám, jaký gril si půjčit, a koupit si u nás můžete i různé druhy předem naloženého masa.

Nezapomeňte také na dostatek nádobí – skleněné talíře, příbory…

PITÍ NA SVATBĚ? KLIDNĚ SUD A VÝČEPNÍ ZAŘÍZENÍ

Naše zkušenosti říkají, že nejpopulárnějším „svatebním nápojem“ je pivo, které tvoří zhruba 40 procent toho, co se na svatbách vypije. Následuje ho s 35 procenty víno, 10 procent alkoholu tvoří tvrdý alkohol, 15 procent připadá na nealko nápoje. Nezapomeňte proto zajistit dostatek zlatavého moku - ideálně v podobě soudku. Výčepní zařízení vám půjčíme.

NA CO NEZAPOMENOUT?

Nezapomeňte, že kompletní vybavení pro svatební párty u nás musíte objednat minimálně tři týdny předem. A také na to, že nejdůležitější není jídlo a pití, ale to, s jakými lidmi tyhle životní okamžiky sdílíte.

Galerie

Další články: